logo kineziologie
B r n o
kontakt

Alergiebillionphotos-952876_small500

Alergií se rozumí přehnaná reakce imunitního systému organismu na látky, které se běžně vyskytují v našem prostředí.

Většina alergií může být spojena se stresem v době těhotenství matky a/nebo s prožitým negativním zážitkem z období dětství. Mozek dítěte stresovou situaci propojí s určitým alergenem, který se zrovna v daném prostředí vyskytuje. Alergen sám pak v mozku navodí předešlou situaci a mozek spustí obrannou reakci.

Např. alergie na pyl určité rostliny, který se vyskytuje v určitém období roku, se přesně shoduje s emocionálním prožitkem z minulosti v témže období roku. Stres těhotné matky se může přenést na dítě, u kterého se pak po narození nebo v období dětství projeví nepřiměřená reakce imunitního systému po několikanásobném styku s příslušným alergenem (hraje roli prostředí). Alergie, pokud jimi trpí aspoň jeden z rodičů, jsou z 30 % dědičné.

Díky metodě One Brain® a použití tradičních východních postupů, můžeme zlepšit nebo zcela odstranit následující typy alergií:

  • alergie na pyl různých druhů rostlin *
  • potravinové alergie (mléko, lepek, ovoce, zelenina,…)
  • alergie na srst zvířat, peří ptáků
  • alergie na chlad a mnohé další
  • alergie na určité typy lidí :-) (pozn. autora, jedná se o vtip)

Kromě klasických alergenů lze i metodou One Brain® vytestovat i kontaktní alergeny (látky v kosmetice, různé kovy,…), které tělu škodí, ale i také pozitivní nutriční látky, které našemu tělu schází (např. vitamíny, minerály, stopové prvky).

* Pozn. Stres spojený s alergií na pyl je nutné odblokovávat (odstraňovat) mimo pylovou sezónu.